עברית  |  Русский  |  English  |  
דגמי מחולל נייד  |  ציוד רפואי ביתי משלים  |  סיפאפ, מסיכות סיפאפ וציוד סיפאפ  |  ציוד גריאטרי, שיקומי ואורטופדי  |  להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
ווינג צ'ון קונג פו.

שיטת קרב אימתנית ויעילה זו אשר מקורה בדרום סין, הייתה למעשה  לא מוכרת במערב עד לפני 60 שנה.
ווינג צ'ון הפך בעשורים האחרונים לפופולארי במיוחד ברחבי העולם, יתר על כן, כיום זוהי אמנות הלחימה הסינית הפופולארית בתבל.

לווינג צ'ון קונג פו סגנונות וזרמים רבים אך ללא ספק הסגנון ההונג קונגי הנו הנפוץ ביותר.

ווינג צ'ון יחד עם הונג גאר וצ'וי לי פאט ( קאי לי פו) מכונים שלושת אמנויות הלחימה הגדולות של הקונג פו מדרום סין.

המונח אגרוף דרומי (Southern Fist) או אגרוף דרום סיני (Southern Boxing or Nanquan), אשר הווינג צ'ון נמנית עליהם, הנם אמנויות לחימה מסורתיות של קונג פו עם הסטוריה של כ-400 שנה. מקורם ממש כשמם, מאזור דרום סין, מהמחוזות Guangdong ו- Fujian.

ווינג צ'ון קונג פו הנו סוג של אגרוף סיני מתוחכם אך בו זמנית פרגמטי, ישיר ולא מורכב ללמידה  (אך לא קל להתמסטרות), הנשען על כוח הנובע ממבנה הגוף והשלד והנתמך על ידי פעולת שרירים משוחררת.

מה שהופך את הווינג צ'ון לאמנות לחימה המתגמלת מתאמן/ת בכל גיל ובכל מצב גופני היא שבבסיס השיטה הנחת העבודה היא שאנחנו חלשים יותר, קטנים יותר ואיטיים יותר מן היריב שלנו. לכן, חייבת להיות לנו דרך חכמה בכדי לגבור על יריב עוצמתי יותר.


מהו ההבדל בין אגרוף סיני/ווינג צ'ון לבין אגרוף מערבי?

נפרט כאן קווים מקבילים ונציין גם את השונה.

אגרוף מערבי הנו במקור גם הוא אמנות לחימה אלא שאגרוף מודרני, עם כפפות, חוקים ומגבלות, נחשב כיום בעיקר כספורט.

ווינג צ'ון עושה שימוש, מלבד האגרוף עצמו, גם בטכניקות ומניפולציות של ידיים פתוחות (palm strikes)  ,עושה שימוש בזרוע, במרפק ובכתף.

לוחם ווינג צ'ון קונג פו אינו בוחל בשימוש במניפולציות של אצבעות יד פתוחה כגון: אחיזה, משיכה, תלישה, לכידה ,ניקור ועוד.
רפרטואר כלי העבודה אותם רוכש אמן לחימה ווינג צ'ון קונג פו הנו מגוון במיוחד, רחב ועמוק.
לדוגמא: בווינג צ'ון אנו חובטים או מכים באמצעות אגרוף קפוץ, באמצעות כף היד, באמצעות האצבעות , באמצעות מפרק האצבעות (Ginger Fist, Phoenix Eye Fist) , באזור מפרק כף היד, באזור הזרוע (bridge), המרפק והכתף.

אם נשווה זאת לאגרוף מערבי-שם נקודת המגע היחידה בין היריבים הוא כפפת האיגרוף.וינג צ'אן ייפ מאן- מהיעילות שבאמנויות ההתגוננות מבוססות המציאותכלומר, גם אגרוף מערבי וגם ווינג צ'ון או אגרוף סיני מסווגים כ-Striking Arts אלא שבווינג צ'ון "כלי הפגיעה" מלבד מניפולציות הידיים והזרוע, כוללות גם הכאה/פגיעה באמצעות הגוף, המותן, הברכיים, אזור השוק, כף הרגל ואפילו באמצעות הראש ! ההתקפה בווינג צ'ון מתבצעת עם שתי גפיים בו זמנית, לעיתים אף שלוש, מה שהופך אותה לבליץ שקשה להתמודד מולו.

בווינג צ'ון אין שימוש בכפפות ולכן ה"כירורגיה" של הפגיעה הנה ברזולוציה אחרת לגמרי, כולל נושא נקודות הלחץ ועוד.

בווינג צ'ון אנו אוהבים להישאר צמודים לקרקע ( Grounded)  בשאיפה לשמור על יציבות, לייצר עמידה יציבה, מושרשת לקרקע ואשר ניזונה מהכוח אשר מקורו מהקרקע.

לעומת זאת אגרוף מערבי שם דגש על ניידות ומשקיע אנרגיה בלהיות קליל על הרגליים.

באגרוף מערבי כמו באמנויות לחימה ספורטיביות אחרות כגון קיק בוקס או קארטה ספורטיבי, רגילים למקצב של חילופי חבטות בסגנון של ה"תור שלי, התור שלך".

לוחם ווינג צ'ון לעולם לא נלחם בצורה זו. אמן לחימה ווינג צ'ון דואג לישם בין היתר את אחד מהעקרונות החשובים של השיטה- התקפה והגנה משולבת, כאשר ההגנה היא גם התקפה וההתקפה היא גם הגנה.
לוחם ווינג צ'ון טוב דואג לידע את היריב שלו על כך שזהו "תמיד תורו".


קווי דמיון רבים קיימים בין סגנון האגרוף Peek-a-Boo אותו פיתח המאמן האגדי קאס דאמאטו (Cus D'Amato) לבין זרמים רבים של הווינג צ'ון קונג פו.

גם בווינג צ'ון וגם באגרוף סגנון פיק א-בו הידיים והזרועות נמצאים בקדמת הגוף, משוחררות. כפות הידיים באגרוף פיק א בו הנם בגובה העיניים, בווינג צ'ון מעט נמוכות יותר כיוון שהתכנון הוא לכסות גם את אזור המפשעה והשריר ה-4 ראשי.אימונים בבובת העץ המפורסמת והמייחדת את אמנות הלחימה הפנטסטית וינג צ'אן, נלמדים רק לאחר הבנת העקרונות המוטבעים בשלושת תבניות הידיים של השיטה ומוסיפה נדבכים רבים עליהם.מייק טייסון חניכו של קאס דאמאטו הוא דוגמא טובה למתאגרף מצליח ומודרני העושה שימוש בסגנון האיגרוף Peek-a-Boo

רבים מהנוקאאוטים של טייסון הושגו כאשר הוא סגר את פער המרחק  מיריבו, המטיר קומבינציות מהירות מטווח קצר, כאשר הוא עומד square on, כלומר, בעמידה פרונטלית, המאפשרת לו פעולה שוות ערך כמעט עם שתי הידיים.

שיטת העבודה של מייק טייסון, סגנון Peek-a-Boo

בווינג צ'ון אנו ניצבים או עומדים פנים אל פנים מול היריב ממש מאותה סיבה (כמעט כל הזרמים) בכדי למקסם את יכולות הידיים וגם בכדי לאפשר עבודה בו זמנית/משולבת עם שניהם. עמידת הווינג צ'ון דומה גם לעמידת שחקן פוטבול או של מתאבק.אחרי אימון בוקר מוצלח בביתו של גרנד מאסטר לו מאן קאם, משפחת ייפ מאן, הרפובליקה של סין, טאיפה סיטי. מוטי תלמידו הישראלי של לו מאן קאם שלישי משמאל


עמידת המוצא של הווינג צ'ון , גם מבחינת מנח הידיים, דומה מאוד  לעמידת המוצא הקלאסית של האגרוף מהמאה ה-18 וה-19, מהתקופה שהיו נלחמים ללא כפפות. זוהי עמידת האגרוף המסורתית עם האגרופים החשופים (מתאגרפים כמו John L. Sullivan לדוגמא). זוהי עמידה נכונה יותר ללחימה ללא חוקים, ללחימת רחוב ולקטטות (הגנה עצמית מבוססת מציאות או Reality Based Self Defence). מנח הידיים והעמידה המרובעת יותר מסייעת גם להרחיק התוקף מהראש ומנסיונות הפלה.

במידה ושוגר ריי לאונרד היה עושה שימוש באגרוף המודרני שלו ללחימת רחוב או בקטטה, הוא היה שובר מהר מאוד את שתי ידיו ומאבד למעשה את יכולת הלחימה והמגננה שלו כליל.מקס שמלינג, מתאגרף בולט משנות ה-30 של המאה ה-20, שימו לב לאבולוצית מנח הידיים


מתאגרפים נלחמים עם העיניים. גם בווינג צ'ון משתמשים בעיניים אך שמים דגש גם על לחימה באמצעות חישה ומגע. תגובה סנסורית (חישה) הנה מהירה פי 4 מתגובת ראייה.


בווינג צ'ון עושים שימוש באגרופים אנכיים או ישרים בכוונה ובמטרה שכל הגוף יעמוד מאחורי החבטה. עובדה ידועה היא כי אגרוף ישר הנו מהיר יותר מאגרוף עגול או מעוקל.


גרנד מאסטר לו מאן קאם , אחיינו של ייפ מאן ,באימונים אישיים, וינג צ'אן קונג פו, עם תלמידו הישראלי מוטי פנסובאגרוף מערבי יש שימוש רב באגרופים אופקיים או זויתיים. מכת הוו או ההוק (hook) והאפרקט (uppercut) הנם דוגמאות טובות להתקפות מעגליות/סיבוביות מפתיעות ובעלות עוצמה אשר יחד עם תנועת כתפיים וגוף מאפשרות מרחק פגיעה גדול יותר.

ווינג צ'ון כולל מערך של בעיטות נמוכות, מפתיעות מאוד ושקשה מאוד להתגונן בפניהם, מסיבות מובנות. באגרוף בעיטות לא קיימות, רק בקיק בוקס.
וינג צ'אן שושלת ייפ מאן- הבעיטות הנם נמוכות, לאזור הרגליים, הברכיים, המפשעה ובטן תחתונה. בעיטות אשר במידה ומבוצעות כהלכה-קשה מאוד להתגונן כנגדם.

ווינג צ'ון נותן מענה גם בטווח לחימה בינוני וארוך אבל יש לציין כי ה"פורטה" הוא לחימה בטווח קצר, שם מתגלה כוחו ויתרונו האמיתי של אמן לחימה ווינג צ'ון קונג פו.

בטווח זה אנו חשים נוח במיוחד, היכן שרוב האנשים לא מרגישים בטוחים. בטווח זה אנו יכולים לייצר הספק כוח רב בטווח תנועה קצר מאוד , בשילוב עם רפלקסי מגע ברמה העצבית, מה שהופך את התגובות שלנו למהירות באופן קיצוני ולקשות לחיזוי ולתגובה. 
קובי פנסו מתאמן בגרמניה


מה שהופך את הווינג צ'ון לשיטת ההגנה העצמית הטובה בעולם נובע מעקרונות היסוד של השיטה ואסטרטגית הקרב שלה- המטרה היא נטרול מהיר וטוטאלי של התוקף והיפוך מהיר של התפקידים- מקורבן למתקיף וכל זאת  באמצעים פשוטים, ישירים, לעיתים ברוטליים ,המבוססים על מדע, לוגיקה, גיאומטריה וביופיזיקה.

בסרטים החצי אוטוביוגרפיים, ייפ מאן 2 ובסרט החדש ייפ מאן 3 בכיכובו של אמן הלחימה ושחקן הקולנוע המפורסם דוני ין, ניתן לצפות בכוריאוגרפיות סצנות קרב מעולות בין אמן לחימה ווינג צ'ון לבין מתאגרף (הסצנות בוימו על ידי מאסטרים בולטים בווינג צ'ון קונג פו). ניתן להבחין שם בין צורת ופילוסופית הלחימה שלהם, בדומה ובשונה.

בסרט ייפ מאן 3 מככב גם מייק טייסון בכבודו בעצמו. הוא שמע שאגרופי הווינג צ'ון הנם המהירים ביותר, הוא מעונין לבדוק למי אגרופים מהירים יותר...

ווינג צ'ון -שיטה נפלאה לאנשים חושבים, מבוגרים בכל גיל ומעמד, לנשים ולנוער.


על הכותב: מוטי פנסו , B.Sc.,M.B.A  הנו תלמידו של Grand Master Lo Man Kam  , אחיינו  ומתלמידיו הראשונים של יפ מאן -פטריארך הווינג צון העולמי בעת החדשה. מוטי הנו מדריך מוסמך לאמנויות לחימה, בוגר בית הספר להכשרת מדריכים ומאמנים/ בית הספר הבינלאומי לאמנויות לחימה קארטה דו, על פי אישור שרת התרבות והספורט, ובהסמכת ד"ר רוני קלוגר, ראש התחום. לרשות מוטי נסיון של למעלה מ-23 שנים בקארטה, טאי צ'י צ'ואן ווינג צ'ון קונג פו.

pmedical1@gmail.com

050-3148979

מתענין בלימוד ווינג צ'ון? לימוד קונג פו? מומלץ לקרוא גם כאן

קוראים אשר התענינו באמנות לחימה סינית ווינג צ'ון, קראו גם את המידע המענין כאן
 
לראשונה באשדוד, יבנה  ובאזור השפלה, תלמיד של גראנד מאסטר לו מאן קאם, ממשפחת ייפ מאן (אחיינו של ייפ מאן בכבודו ובעצמו) בלימוד אישי של ווינג צ'ון -אמנות הלחימה המתאימה לכל גיל והמיועדת להקנות כלים יעילים עבור אנשים מן היישוב בכדי להתמודד עם חזקים וגדולים מהם. צרו קשר כעת.

למידע מענין על תלמידו של ייפ מאן ואחיינו, גרנד מאסטר לו מאן קאם האגדי, לחצו כאן


מתענינים אשר קראו מאמר זה על אמנות הלחימה הנפלאה ווינג צון התענינו גם במידע מענין נוסף בצורת שאלות ותשובות כאן

 
מאמר נוסף שעשוי לענין את חובבי אמנות הלחימה ווינג צ'ון:

ווינג צ'ון ייפ מאן
 
ווינג צ'ון הנו השם בקנטונזית עבור אמנות לחימה דרום סינית, פרקטית במיוחד והמילה קון פירושה בקנטונזית הוא אגרוף. ווינג צ'ון קון פירושו אימוני היד הריקה של שיטת הווינג צ'ון קונג פו.
 
ווינג צ'ון מוכרת כאחת משיטות הלחימה היעילות ביותר להגנה עצמית בעולם כיום.  

שיטת לחימה זו "זוקקה" והפכה למפורסמת על ידי ג'נטלמן בן 57 , בעל גוף ומבנה דק בשם ייפ מאן ולבסוף הובאה לתשומת לב עולמית על ידי כוכב סרטים סיני  בשם ברוס לי.
 
ווינג צ'ון מוזכרת לעיתים קרובות כ"לחימת הרחוב של הונג קונג", הנה שיטה המשלבת רך וקשה ושמה דגש רב על מינימום מאמץ או כוח הנדרש בכדי לגבור על יריבים גדולים וחזקים יותר.
 
ווינג צ'ון הנה אמנות לחימה סינית מודרנית, לוגית, מדעית אך בו בעת "פשוטה" . אמנות לחימה זו פותחה למטרות פרקטיות של הגנה עצמית יעילה ולא מתחכמת. בניגוד לשיטות מסוימות המטיפות לחסכון בתנועה , ווינג צ'ון שושלת ייפ מאן אכן מבצעת זאת. השיטה יעילה מאוד כיוון שמתבססת על הביומכניקה הטבעית ומבנה השריר-שלד הטבעי שלנו.
 
ווינג צ'ון היא אמנות לחימה שפותחה לשם הישרדות, הגנה עצמית ובקרת נזקים. לא לשם התקפה בלבד או לשם היופי או האסטיקה.
 
ווינג צ'ון פותחה לשם הישרדות ברחוב. שלוש שניות והשאיפה היא לסיים קונפליקט. אם אינך יודע לסיים עניין תוך 3 שניות אתה פשוט לא טוב מספיק.

ווינג צ'ון שונה מספורט. בספורט יש לך מנצח ויש לך מפסיד. בספורט לפעמים אתה מנצח , לפעמים אתה מפסיד. ווינג צ'ון שונה.
ווינג צ'ון זו הישרדות.

 שורד- לא משנה מה יקרה הוא תמיד יצא מזה חי. לוחם? אתה מנצח או מפסיד. לעומת זאת שורד תמיד עובר ומתגבר.

טכניקות הידיים ,עקרונות ההגנה המשולבת בהתקפה, הפשטות, הישירות, הדגש על פעולה בטווח קצר, השימוש בבעיטות נמוכות בלבד ותנועות הרגליים הפשוטות אך החמקניות של ייפ מאן ווינג צ'ון בשילוב עם  מתודלוגיית הלחימה ההגיונית והמדעית הנם חלק מהסיבות מדוע ווינג צ'ון משושלת ייפ מאן הפכה להיות שיטת הקונג פו המובילה בעולם כיום. 
אבל ישנן סיבות רבות נוספות לכך וכולן נובעות מאמנות הלחימה האדירה הזו.

ווינג צ'ון משושלת ייפ מאן מיישמת כמה עקרונות ליבה אותם לא תמצאו בהדגשה באמנויות לחימה "קשות". אותם עקרונות ויישומם הנם הסיבה לכך שאמן לחימה ווינג צ'ון רק משתפר עם הגיל בעוד ש"לוחם" זירה הנו בעל תאריך תפוגה קצר מאוד של כמה שנים בלבד.

ווינג צ'ון עושה שימוש ויישום של כמה עקרונות מפתח כדלקמן: חישה, רפלקסי מגע, שימוש בכוחו של היריב לטובתנו, שימוש טבעי ויעיל במכניקת הגוף, מה שמפחית מאוד את הצורך בהסתמכות על כוח גוף והשימוש בו, בהסתמכות על גודל וכוחניות, שימוש באנרגיית פורוורד ועוד.

ווינג צ'ון משפחת ייפ מאן מחפש לחוש את כיוון התנועה והכוח של התקפת היריב, באמצעות מגע עם ובאמצעות הזרועות והרגליים. השיטה מלמדת את התלמיד לשלוט על קו המרכז בכל עת , באמצעות יצירת יתד או משולש הגנה עוצמתי ומועדף ביומכאנית.
 
ווינג צ'ון מלמד את השימוש הנכון במבנה הגוף ומלמד את התלמיד כיצד להשתמש במבנה הגוף הנכון כך שיוכל לייצר יותר כוח. ווינג צ'ון מלמד כיצד להפיק אנרגיה מהמרפק, כיצד להסיט , לנטרל או לכוון מחדש, חבטות חזקות, מבלי להשתמש בכוח בלבד כדוגמת הגנה או חסימת זרוע נוקשה המקובלת בשיטות מסוימות.

אנו מעודדים תלמידים בשיטה לנתח את ההגיון ,היעילות והסיבה שבכל תנועה כיוון שהבנה אמיתית ומלאה של השיטה הנה נדרשת בכדי שתוכלו ליישמה בצורה נאותה ובכדי שתישמר אצלכם בזכרון שריר , בטווח הארוך.
 
אימוני הווינג צ'ון מבוצעים במטרה לחדד את המיומנויות הפיזיות והמנטליות וכן מציעים שיפור בריכוז , במודעות וברגיעה. כל אלו הנם חלק אינטגרלי מהשיטה.
 
תודות לכך, ווינג צ'ון מתאים לכל אחד, ללא קשר לגיל, מגדר או מבנה גוף. אנשים טובים בעשור השישי והשביעי לחייהם מתאמנים אצלנו והשיטה מאפשרת הגעה לרמות הולכות וגדלות, גם בעשורים מתקדמים יותר.
 
הכותב , מוטי פנסו B.Sc.,M.B.A   תלמידו של גרנד מאסטר לו מאן קאם, הנו חבר בפדרציה העולמית של ווינג צ'ון קונג פו משפחת ייפ מאן, בראשותו של רב אמן לו מאן קאם, אחיינו של ייפ מאן.מתאמני ווינג צ'ון ממליצים:

אני חייב להגיד שבתחילת הדרך התלבטתי היכן ואיזה אומנות לחימה ללמוד. בדקתי קונג פו בכל מיני מקומות, וגם מקומות "שמתיימרים" להיות מדריכי ווינג צון.
החיפושים הסתיימו שהגעתי למוטי. קודם כל אמינות, שזה הבסיס לכל התקשרות. מוטי אדם אמין שנוסח בך בטחון מהאימון הראשון. כנציג יאה לשושלת ייפ מאן, מוטי אדם נעים הליכות, מסביר הכל בסבלנות. אין אצלו הצגות ושואו. התחושה שהצטרפת לשושלת מיוחדת, עם מסורת אמיתית.
מניסיון אני ממליץ לכל אדם שבאמת רוצה ללמוד ווינג צון אמיתי, מסורתי, בצורה הכי מקצועית ואחראית שיש- להגיע למקום היחיד שבאמת מלמד ווינג צון של ייפ מאן, אצל מוטי פנסו.

דרור ז. 

נדיר למצוא מורה קרוב כל כך בהיררכיה לאייקון כמו ייפ מאן ועוד בישראל. דור שלישי: ייפ מאן - לו מאן קאם - מוטי פנסו.

הרקע המגוון של מוטי באומנויות לחימה והיותו מאמן מוסמך באומנויות לחימה מאפשר לו לחבר תלמידים בעלי רקע קודם באומנויות אחרות לווינג צ'ון ממקום של בקיאות ונסיון באומנויות האחרות, מה שעוזר להם להכנס מהר מאד לעניינים.

חוץ מזה, מדובר באחלה בן אדם שבעולם

מומלץ ביותר

איציק ש.התחלתי ללמוד ווינג צ'ון קונג פו אצל מוטי ממש לא מזמן.. אני גר רחוק ומגיע לעיתים רחוקות (פעם בחודש) זה הזמן הכיף ביותר בחודש. מוטי הוא מורה מדהים ומאוד כיף ללמוד איתו וממנו, מעבר לעובדה שיש לו קשר ישיר לגראנדאסטר לו מאן קאם,אחיינו של ייפ מאן, משמע שהקונג פו שלו הכי אותנטי והכי נכון... חוויה מדהימה!!!!!! מאוד מאוד מאוד ממומלץ! בואו ותלמדו את סגנון הקונג פו הנהדר הזה אצל מוטי

יאיר ח.עברתי מס׳ מאמנים בזרמים ושיטות שונות של ווינג צ׳ון בעיקר בקבוצות. השיטה עצמה מאוד ייחודית ויעילה בזמן אמת.לאחר זמן מה החלטתי כי ברצוני לעבור לשיעורים פרטיים .מהרגע הראשון שדברתי עם מוטי ידעתי שזה המורה ואני מדגיש מורה לחיים ולא מאמן שרק מלמד אותך טכניקות לחימה.היחס , ההשקעה בשיעורים והידע ,אותם מביא מוטי לא ניתנים להשוואה לשום מאמן אחר בארץ בווינג צ׳ון .מוטי לא רק מורה מקצועי אלא איש מיוחד .

פאשה ק.חלומות לפעמים מתגשמים. בהיותי ג'ודאי בעברי הרחוק חלמתי ללמוד קונג פו. בחיפושי אחרי מורה הגעתי למוטי וראיתי ענווה ,צניעות ,סבלנות סובלנות והקשבה אלי. ראיתי את יכולותיו שעדיין לא ראיתי את כולן אבל בתוכי הוא עשיר בידע ומקצוענות. מזלי הגדול שהגעתי אליו.מזלי שאני מגשים חלום עם מורה שקרוב למאסטרים הגדולים ומהם למד. ממליץ בחום ללמוד שיטה אצילית מאדם אציל.

רוני
לאחר חיפוש אחר זרם אותנתי ששומר את המסורת הוינג צון של יפ מאן שמחתי לגלות שקיים מורה כזה כאן,בארץ. המורה הוא מוטי פנסו אשר ממשיך שושלת יפה של לו מאן קאם. אני מתאמן באופן פרטני זוגי וקבוצתי מעל שנה ושמח לגלות איזה כלים רכשתי בתקופה כה קצרה. לרשות מוטי ידע רב בתחום בין אם מדובר בפרקטיקה,פילוסופיה והסטוריה של הוינג צון. ממליץ בחום!

אריאל

 

[Top]

                         פי-מדיקל המרכז הישראלי למחוללי חמצן ניידים 08-8659205, 03-6201048, 04-8121066, 050-3148979

                          

                     האתר מחויב להגינות צרכנית

באתר זה,  הראשון מסוגו בישראל, תוכלו לקבל את כל המידע הרלונטי על מחוללי החמצן הניידים. נתונים לגבי הדגמים השונים של מחוללי החמצן הניידים, יתרונות וחסרונות של כל דגם, מנגנון  פעולה של מחולל החמצן,  רכישת והשכרת מחוללים ניידים,  אפשרויות הניידות והטיסה עם המחוללים הניידים, מחוללי  חמצן משופצים ומחוללים ניידים יד שנייה, בטיחות מכשיר החמצן, תחזוקתו הנאותה, מוצרים משלימים כגון מד חמצן ודופק [פלס אוקסימטר] , אביזרים לחולי אסתמה, מכשירי סיפאפ, היפוגליקמיה, ציוד רפואי יד שניה, מכשור רפואי להשכרה, ציוד רפואי גריאטרי כגון כורסאות גריאטריות,  ציוד לבתי אבות , ציוד שיקומי , ציוד רפואי ביתי ,דיאגנוסטי, כולל בדיקת כולסטרול, ניטור אחר רמות כולסטרול וטריגליצרידים, מכשיר לבדיקת שומנים בדם, אביזרים למניעת החלקה ונפילה בבית ובאמבט כגון מושב הרמה חשמלי לאמבטיה ועוד.  תקוותנו שתוכלו להפיק את המירב מאתר זה בכדי לבצע את ההחלטה המושכלת איזה דגם של מחולל חמצן  נייד או ציוד רפואי נלווה לבית לרכוש.

החברה עורכת מעת לעת בקרה על המידע אשר באתר.

חברת פי-מדיקל ציוד רפואי ודיאגנוסטי בע"מ נמצאת גם במאגר עזרים- אביזרי עזר לאנשים עם מוגבלויות.

חוק הגנת הצרכן קובע כי בעסקת מכר מרחוק, רשאי הצרכן לבטל את העסקה בכתב תוך 14 ימים מיום קבלת המוצר או מיום קבלת מסמך פרטי העסקה, לפי המאוחר, כאשר ניתן לגבות ממנו דמי ביטול בשיעור 5% ממחיר העסקה או 100 ש"ח , לפי הנמוך.
על פי חוק הגנת הצרכן, במידה והעסקה מבוטלת בתוך 14 יום, רשאית החברה לגבות דמי ירידה בשווי המכשיר בהתאם לאובדן השווי המוערך בתום לב.

זמן אספקה מקסימלי עד 14 ימי עבודה מרגע גמר התשלום.

הערה: מחולל חמצן נייד, כשמו כן הוא, מיועד לניידות ושיפור איכות החיים ואינו מוגדר וגם אינו מיועד לשימוש  כמכשיר הנשמה או מכשיר תומך נשימה אלא, כאמור, לשיפור איכות החיים. ככל מכשיר חשמלי, מחולל חמצן נייד עשוי להתקלקל ולכן, במידה ואתם חשים תלויים במכשיר- יש צורך להצטייד במקור חמצן חלופי כגון בלון חמצן נייד, מחולל חמצן קבוע וכדומה- באחריות משתמש החמצן

כל הזכויות שמורות לפי-מדיקל ציוד רפואי ודיאגנוסטי בע"מ. אין להעתיק, לשכפל, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא, להציג או לאחסן בכל מאגר מידע, או באתר, או במדיה אלקטרונית או בפרסום מכל סוג שהוא, או לעשות שימוש מסחרי כלשהוא בכל חלק מהחומר הרשום באתר זה, ללא אישור מפורש מראש ובכתב, מחברת פי-מדיקל ציוד רפואי ודיאגנוסטי בע"מ.

לייבסיטי - בניית אתרים