עברית  |  Русский  |  English  |  
דגמי מחולל נייד  |  סיפאפ, מסיכות סיפאפ וציוד סיפאפ  |  להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 
אוסטאוארטריטיס הנה מחלה ניוונית של המפרקים (בעיקר של מפרק הירך ומפרק הברך הנושאים עומס משקל רב לאורך השנים) אשר גורמת לכאב, נוקשות ודלקת באזורי המפרק הבעייתיים.

אוסטאוארטריטיס מתפתח כאשר הסחוס- אותה רקמה המצפה את קצות העצמות ואשר משמשת ככרית הגנה-מתבלה לאורך זמן ולבסוף עשויה לגרום לנזק למפרק.

אז מה עושים וכיצד מטפלים?

עבור אוסטאוארטריטיס קל או בשלבים הראשונים שלו קיימים מגוון טיפולים שמציעים הקלה, במיוחד כאשר משלבים אותם עם תרופות שמרניות, או כאלטרנטיבה לתרופות. אחד מהטיפולים המקלים הנו טאי צ'י.

על פי Harvard Medical School וכפי שידוע לרבים ובמיוחד לאלו שעוסקים בתחום, טאי צ'י מסייע בשיפור הכוח הפיזי של המתאמן ובשיפור הניידות שלו. לנגזרת של שיפור דרגות הניידות יש השלכות בריאותיות רבות על המבוגר. כמו כן, טאי צ'י מקדם מצב של רווחה גופנית ונפשית או מה שנקרא Well-Being.
מחקר אשר פורסם בעיתון Arthritis & Rheumatism מצא כי משתתפים אשר להם אוסטאוארטריטיס של הברך ואשר התאמנו בטאי צ'י, סבלו פחות מכאבים ונהנו מתפקוד פיזי טוב יותר לעומת קבוצה השוואתית אשר השתתפה בתוכנית התעמלות ומתיחות.

אימוני הטאי צ'י ארכו 12 שבועות אך אפקט השיפור נותר גם שנה לאחר מיכן !!

אותם משתתתפים גם דיווחו על פחות דיכאון ועל רווחה גופנית- נפשית גבוהה יותר.

בין יתר יתרונותיו, טאי צ'י מייצר תועלות בריאותיות באמצעות חיזוק כוח השריר ושיפור הקואורדינציה , מה שמוביל ליציבות מפרק טובה יותר.

יתר על כן- השימוש בנשימות והקשר הידוע בטאי צ'י של גוף ונפש, מקדם רגיעה מנטלית אצל המתאמן אשר עשויה לשבור את מעגל הכאב.


שעה בשבוע של טאי צ'י אשר מתורגל בצורה איטית ומשוחררת יעשה לכם את ההבדל ובאוסטאוארטריטיס יטפל.

למידע מענין על חוג או פעילות טאי צ'י למבוגרים, לחצו כאן

למידע מענין בצורת שאלות ותשובות בנושא טאי צ'י למבוגרים וטאי צ'י בדגש הבריאותי, הכנסו כאן
 
לייבסיטי - בניית אתרים