עברית  |  Русский  |  English  |  
דגמי מחולל נייד  |  ציוד רפואי ביתי משלים  |  סיפאפ, מסיכות סיפאפ וציוד סיפאפ  |  ציוד גריאטרי, שיקומי ואורטופדי  |  להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
איגרוף ללא כפפות, הסטוריה, ההיבט האנטומי/ביומכאני, באספקלריה של אמנות לחימה, בספורט ולהגנה עצמית . הכותב: סיפו מוטי פנסו, B.Sc., M.B.A

מה זה איגרוף ללא כפפות?

איגרוף ללא כפפות או באנגלית Bare Knuckle Boxing  הנו צורת האיגרוף המקורית. הלחימה נעשית ללא כפפות איגרוף.

איגרוף ללא כפפות דומה יותר ללחימת רחוב מכל תצורת לחימת ספורט אחרת (המערבת חוקים ומגבלות ).

היסטוריה של איגרוף ללא כפפות

איגרוף ללא כפפות המסורתי , העתיק ביותר, מקורו ללא צל של ספק במיאנמר (לשעבר בורמה).
המדובר על איגרוף ללא כפפות/קיקבוקס ללא כפפות או לחימת מגע מלא ללא כפפות אשר מהווה מסורת בת אלף שנים !!

אמנות לחימה זו נקראית לאטוואי/Lethwei  או איגרוף בורמזי/קיקבוקס בורמזי.

מתאגרפי לאטוואי נלחמו מזה מאות בשנים (וממשיכים לעשות זאת גם כיום) ללא ציוד מגן. לא היה דבר כזה שנקרא תוצאת תיקו. הם נלחמו עד נוק אאוט או עד שאחד המתחרים לא יכל להמשיך יותר.

למידע נוסף על לאטוואי או לתוואי בעברית, על אפשרויות לימוד ותרגול האמנות בישראל, לחצו כאן

למידע נוסף בדף הפייסבוק שלנו על אמנות הלחימה היפיפיה והיעילה ,לאטוואי, לחצו כאן


אמנות לחימה אחרת העושה שימוש באיגרוף ללא כפפות הנה ווינג צ'ון קונג פו. המדובר למעשה באיגרוף סיני, אשר שם דגש על שימוש באגרופים ישרים בד"כ ובידיים פתוחות. מקור הווינג צ'ון הנו באזור דרום סין והוא מתוארך לכ-300 שנים לערך.

ווינג צ'ון עושה שימוש רב באגרופים חשופים במנח אנכי או חצי אנכי, כאשר המרפק מופנה מטה. מנח זה הנו יציב יותר אנטומית מבחינת מערך המפרקים שבין המרפק ועד קצות האצבעות.

מתאמני אגרוף רבים אינם מודעים מספיק לעובדה כי מנח אופקי של אגרוף הנו מצוין כאשר כפות ידיהם מכוסות בכפפות או כריות הגנה. מנח שכזה יגרום להם לשבר כמעט וודאי במידה ויעשו בו שימוש בכל סיטואציה אחרת אשר אינה מערבת הגנת חותלות וכפפות. במיוחד כאשר מטרת ההכאה הנה עצמות הגולגולת. בין אם המדובר בלחימת ספורט ללא כפפות איגרוף ובין אם המדובר בלחימת רחוב או ארוע הגנה עצמית.

לקריאה של מאמר, ווינג צ'ון מדע של הגנה עצמית, לחצו כאן

באנגליה קיים תיעוד על תחרויות איגרוף ללא כפפות החל מ-1681. אלוף אנגליה הראשון אשר החזיק בתואר זה, היה James Figg. הוא שמר על התואר עד לפרישתו בשנת 1730.

אימון ללא כפפות, לחימה ללא כפפות או קרב ללא כפפות הנו עולם אחר לחלוטין. זוהי התמחות לחימה נפרדת.


חוסר השימוש בכפפות מאפשר טווח רחב יותר של טכניקות הכאה באמצעות הידיים.

חבטות באמצעות אגרופים ללא כפפות  חייבות להתבצע במיומנות ודיוק גדולים יותר לעומת איגרוף עם כפפות. הדבר נובע, מעיקרו, מהחשש הגדול יותר לנזק לכף היד העירומה. כתוצאה מכך, לוחמי לאטוואי ולוחמי אגרוף ללא כפפות מעניקים שימת לב מיוחדת להגנה על ידיהם בעת האימונים ובתחרויות וזאת בכדי למנוע פציעות.


כל מערך ההגנה באיגרוף ללא כפפות משתנה. הגנה סטנדרטית של אגרוף קלאסי או איגרוף תאילנדי לא תשרת נאמנה לוחם ללא כפפות. הסיבה פשוטה- הכיסוי המפנק של כפפות גדולות אינו בנמצא...
 
[Top]

                         פי-מדיקל המרכז הישראלי למחוללי חמצן ניידים 08-8659205, 03-6201048, 04-8121066, 050-3148979

                          

                     האתר מחויב להגינות צרכנית

באתר זה,  הראשון מסוגו בישראל, תוכלו לקבל את כל המידע הרלונטי על מחוללי החמצן הניידים. נתונים לגבי הדגמים השונים של מחוללי החמצן הניידים, יתרונות וחסרונות של כל דגם, מנגנון  פעולה של מחולל החמצן,  רכישת והשכרת מחוללים ניידים,  אפשרויות הניידות והטיסה עם המחוללים הניידים, מחוללי  חמצן משופצים ומחוללים ניידים יד שנייה, בטיחות מכשיר החמצן, תחזוקתו הנאותה, מוצרים משלימים כגון מד חמצן ודופק [פלס אוקסימטר] , אביזרים לחולי אסתמה, מכשירי סיפאפ, היפוגליקמיה, ציוד רפואי יד שניה, מכשור רפואי להשכרה, ציוד רפואי גריאטרי כגון כורסאות גריאטריות,  ציוד לבתי אבות , ציוד שיקומי , ציוד רפואי ביתי ,דיאגנוסטי, כולל בדיקת כולסטרול, ניטור אחר רמות כולסטרול וטריגליצרידים, מכשיר לבדיקת שומנים בדם, אביזרים למניעת החלקה ונפילה בבית ובאמבט כגון מושב הרמה חשמלי לאמבטיה ועוד.  תקוותנו שתוכלו להפיק את המירב מאתר זה בכדי לבצע את ההחלטה המושכלת איזה דגם של מחולל חמצן  נייד או ציוד רפואי נלווה לבית לרכוש.

החברה עורכת מעת לעת בקרה על המידע אשר באתר.

חברת פי-מדיקל ציוד רפואי ודיאגנוסטי בע"מ נמצאת גם במאגר עזרים- אביזרי עזר לאנשים עם מוגבלויות.

חוק הגנת הצרכן קובע כי בעסקת מכר מרחוק, רשאי הצרכן לבטל את העסקה בכתב תוך 14 ימים מיום קבלת המוצר או מיום קבלת מסמך פרטי העסקה, לפי המאוחר, כאשר ניתן לגבות ממנו דמי ביטול בשיעור 5% ממחיר העסקה או 100 ש"ח , לפי הנמוך.
על פי חוק הגנת הצרכן, במידה והעסקה מבוטלת בתוך 14 יום, רשאית החברה לגבות דמי ירידה בשווי המכשיר בהתאם לאובדן השווי המוערך בתום לב.

זמן אספקה מקסימלי עד 14 ימי עבודה מרגע גמר התשלום.

הערה: מחולל חמצן נייד, כשמו כן הוא, מיועד לניידות ושיפור איכות החיים ואינו מוגדר וגם אינו מיועד לשימוש  כמכשיר הנשמה או מכשיר תומך נשימה אלא, כאמור, לשיפור איכות החיים. ככל מכשיר חשמלי, מחולל חמצן נייד עשוי להתקלקל ולכן, במידה ואתם חשים תלויים במכשיר- יש צורך להצטייד במקור חמצן חלופי כגון בלון חמצן נייד, מחולל חמצן קבוע וכדומה- באחריות משתמש החמצן

כל הזכויות שמורות לפי-מדיקל ציוד רפואי ודיאגנוסטי בע"מ. אין להעתיק, לשכפל, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא, להציג או לאחסן בכל מאגר מידע, או באתר, או במדיה אלקטרונית או בפרסום מכל סוג שהוא, או לעשות שימוש מסחרי כלשהוא בכל חלק מהחומר הרשום באתר זה, ללא אישור מפורש מראש ובכתב, מחברת פי-מדיקל ציוד רפואי ודיאגנוסטי בע"מ.

לייבסיטי - בניית אתרים