עברית  |  Русский  |  English  |  
דגמי מחולל נייד  |  ציוד רפואי ביתי משלים  |  סיפאפ, מסיכות סיפאפ וציוד סיפאפ  |  ציוד גריאטרי, שיקומי ואורטופדי  |  להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 מיגרנה וטיפול במיגרנה וכאבי ראש באמצעות חמצן

אנשים רבים סובלים מכאבי ראש ומיגרנות. המיגרנה נחשבת לסינדרום עצבי אשר בנוסף לכאבי הראש מלווה בד"כ גם בהקאות, בחילות ורגישות לאור. מיגרנות וכאבי ראש מסוג Clusterheadaches הנן פחות נפוצות ותוקפות 0.3% מהאוכלוסיה. הם מאופינות בהתקפים מייסרים ועזים של כאב, בד"כ בצד אחד, בסביבות העין או הרקה. ההתקף יכול לנוע בן 15 דקות עד 3 שעות ללא טיפול ויכול להתרחש גם מספר פעמים ביום.


ידוע כי טיפול יעיל בבעיית כאב ראש או מיגרנה עשוי להתבצע בהזרקת התרופה Triptan אך השימוש בה מוגבל עקב תופעות הלוואי. השימוש בתרופה זו גם אינו מומלץ לאנשים הסובלים מבעיות רפואיות לבביות.

במחקר גדול שנערך בארה"ב, גילו החוקרים כי טיפול בחמצן בזרימה גבוהה סייע ל-78% מהנבדקים הסובלים ממיגרנה. אותם נבדקים דיווחו כי תודות לטיפול בחמצן בם היו משוחררים מכאב או שנהנו מהקלה משמעותית בסימפטומים , בתוך 15 דקות מתחילת הטיפול.

הסיבה ליעילות הטיפול בחמצן במקרי מיגרנה ו -Cluster Headaches נובעת ככל הנראה מהעובדה כי החמצן מכווץ את כלי הדם בראש בלבד, לעומת תרופות המכווצות את כלי הדם בכל הגוף. מן הידועות היא שכלי הדם של הסובלים מ קלסטר הדק מתנפחים עד 20 פעם מגודלם הטבעי.

המחקר אשר פורסם ב- The Journal Of The American Medical Association בדק 76 מבוגרים הסובלים מקלסטר הדק או מיגרנות. המשתתפים טופלו בחמצן נורמובארי באמצעות מסיכה למשך
15 דקות בתחילת התקף או לחילופין באמצעות אוויר רגיל דרך מסיכה. הפציינטים לא היו מודעים לאיזה קבוצה שויכו.
יותר מ-שלושה רבעים מהמשתתפים אשר סבלו מהתקפי המיגרנה, בקרב אלו אשר קיבלו חמצן, דיווחו על היעדר כאבים או על הקלה משמעותית בכאבים במהלך 15 הדקות מתחילת הטיפול. תוצאות הטיפול בחמצן היו טובות יותר משמעותית לעומת הפלצבו גם לאחר 30 ו-60 דקות מתחילת התקף המיגרנה. בניגוד לתרופת הטריפטן, הטיפול בחמצן לא לווה בתופעות לוואי כלשהן.


         


שאלה: ידוע כי לצורך מתן חמצן ביתי עבור אלו הסובלים ממיגרנות קיימים בלוני חמצן ומחוללי חמצן. מהי הצורה העדיפה?

תשובה: מבחינה בטיחותית, בוודאי שמחולל חמצן הנו בטוח יותר לעומת גליל חמצן אשר הנו מקור של חמצן דחוס בלחץ גבוה של 150-200 אטמוספירות. מבחינה תפעולית- שוב, מחולל חמצן הנו קל יותר לתיפעול ומהווה מקור חמצן טהור אינסופי וללא מגבלת זמן שימוש. בלון החמצן מתרוקן במהירות והליך מילויו כרוך בעלויות מצטברות ובבזבוז זמן ואנרגיה בעת השמשתו. יש לזכור כי בלון חמצן יספיק למספר קטן של שעות שימוש, כלומר למספר קצוב מאוד של טיפולים. לא נרצה להגיע למצב שדווקא בשעה שהוא הכי נדרש- גליל החמצן שלנו התרוקן...

מבחינה קלינית אין הבדל בין מחולל לבלון אך יש לציין כי בלון החמצן מסוגל לספיקות גבוהות מעל 10 ליטר לדקה ובלחץ גבוה יותר. בד"כ אין לכך כל צורך או משמעות.

לחברת פי מדיקל ציוד רפואי ודיאגנוסטי בע"מ ישנם מספר פתרונות חמצן מיוחדים לאנשים הסובלים ממיגרנה , כאבי ראש וקלסטר הדק. לרשותנו המחולל הביתי החזק בעולם, Sequal Integra 10 .

נשמח לסייע בייעוץ והתאמת מכשיר החמצן הנכון עבורכם, בשילוב עם הרופא הנוירולוג.

לסיכום, בחברת פי-מדיקל המתמחה בפתרונות מגוונים בחמצן רפואי לבית ולניידות, סבורים כי מחקר זה ורבים אחרים בנושא, מספקים הוכחה ליעילות ולבטיחות החמצן בטיפול סימפטומטי בהתקפים חריפים של כאבי ראש מסוג Cluster headaches ומיגרנה, ומאיצים בגורמים הרפואיים לבחון אפשרויות של הרחבת השימוש בשיטת טיפול זו, לטובת אלו הסובלים מכך.

למכשיר החמצן המסייע בטיפול במקרי כאב ראש ומיגרנה, לחצו כאן
 

[Top]

                         פי-מדיקל המרכז הישראלי למחוללי חמצן ניידים 08-8659205, 03-6201048, 04-8121066, 050-3148979

                          

                     האתר מחויב להגינות צרכנית

באתר זה,  הראשון מסוגו בישראל, תוכלו לקבל את כל המידע הרלונטי על מחוללי החמצן הניידים. נתונים לגבי הדגמים השונים של מחוללי החמצן הניידים, יתרונות וחסרונות של כל דגם, מנגנון  פעולה של מחולל החמצן,  רכישת והשכרת מחוללים ניידים,  אפשרויות הניידות והטיסה עם המחוללים הניידים, מחוללי  חמצן משופצים ומחוללים ניידים יד שנייה, בטיחות מכשיר החמצן, תחזוקתו הנאותה, מוצרים משלימים כגון מד חמצן ודופק [פלס אוקסימטר] , אביזרים לחולי אסתמה, מכשירי סיפאפ, היפוגליקמיה, ציוד רפואי יד שניה, מכשור רפואי להשכרה, ציוד רפואי גריאטרי כגון כורסאות גריאטריות,  ציוד לבתי אבות , ציוד שיקומי , ציוד רפואי ביתי ,דיאגנוסטי, כולל בדיקת כולסטרול, ניטור אחר רמות כולסטרול וטריגליצרידים, מכשיר לבדיקת שומנים בדם, אביזרים למניעת החלקה ונפילה בבית ובאמבט כגון מושב הרמה חשמלי לאמבטיה ועוד.  תקוותנו שתוכלו להפיק את המירב מאתר זה בכדי לבצע את ההחלטה המושכלת איזה דגם של מחולל חמצן  נייד או ציוד רפואי נלווה לבית לרכוש.

החברה עורכת מעת לעת בקרה על המידע אשר באתר.

חברת פי-מדיקל ציוד רפואי ודיאגנוסטי בע"מ נמצאת גם במאגר עזרים- אביזרי עזר לאנשים עם מוגבלויות.

חוק הגנת הצרכן קובע כי בעסקת מכר מרחוק, רשאי הצרכן לבטל את העסקה בכתב תוך 14 ימים מיום קבלת המוצר או מיום קבלת מסמך פרטי העסקה, לפי המאוחר, כאשר ניתן לגבות ממנו דמי ביטול בשיעור 5% ממחיר העסקה או 100 ש"ח , לפי הנמוך.
על פי חוק הגנת הצרכן, במידה והעסקה מבוטלת בתוך 14 יום, רשאית החברה לגבות דמי ירידה בשווי המכשיר בהתאם לאובדן השווי המוערך בתום לב.

זמן אספקה מקסימלי עד 14 ימי עבודה מרגע גמר התשלום.

הערה: מחולל חמצן נייד, כשמו כן הוא, מיועד לניידות ושיפור איכות החיים ואינו מוגדר וגם אינו מיועד לשימוש  כמכשיר הנשמה או מכשיר תומך נשימה אלא, כאמור, לשיפור איכות החיים. ככל מכשיר חשמלי, מחולל חמצן נייד עשוי להתקלקל ולכן, במידה ואתם חשים תלויים במכשיר- יש צורך להצטייד במקור חמצן חלופי כגון בלון חמצן נייד, מחולל חמצן קבוע וכדומה- באחריות משתמש החמצן

כל הזכויות שמורות לפי-מדיקל ציוד רפואי ודיאגנוסטי בע"מ. אין להעתיק, לשכפל, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא, להציג או לאחסן בכל מאגר מידע, או באתר, או במדיה אלקטרונית או בפרסום מכל סוג שהוא, או לעשות שימוש מסחרי כלשהוא בכל חלק מהחומר הרשום באתר זה, ללא אישור מפורש מראש ובכתב, מחברת פי-מדיקל ציוד רפואי ודיאגנוסטי בע"מ.

לייבסיטי - בניית אתרים